ساخت آبشخور حیات وحش در لامرد فارس به یاد مرحوم هادی فهیمی از متخصصان حیات وحش

نویسنده : مدیر نذرطبیعت
1398/4/15 18:12:21 | 3 دیدگاه

هادی فهیمی یکی از متخصصین حوزه حیات وحش ایران سال‌ها مطالعات خود را در مورد خزندگان و دوزیستان در معرض خطر انقراض کشور آغاز کرده بود که در سانحه هوایی یاسوج از دنیا رفت.


یک آبشخور نذر طبیعت در شهرستان لامرد فارس ساخته شد. این آبشخور به اسم هادی فهیمی، پژوهشگر و فعال محیط زیست که سال گذشته در سانحه هواپیمای تهران- یاسوج نامگذاری شد.

هادی فهیمی یکی از متخصیصن حوزه حیات وحش ایران سال‌ها مطالعات خود را در مورد خزندگان ایران آغاز کرده بود و در بسیاری از طرح‌های حفاظتی خزندگان و دوزیستان در معرض خطر انقراض کشور نقش فعال داشت.‌ او یکی از معدود پژوهشگران ایران بود که در زمینه حفاظت از خرس سیاه بلوچی نیز فعالیت می‌کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس، این آبشخور توسط اعضای انجمن پایشگران زمین و زندگی علامرودشت با همکاری اداره حفاظت محیط زیست لامرد برای نذر طبیعت ساخته شد.‌

برای ساخت این آبشخور نزدیک به ۴۰۰ متر لوله کشی انجام شده. پیش بینی می‌شود به علتخشکسالی شدید انواع گونه‌های جانوری منطقه کوه هوا از قبیل قوچ، میش، پازن و بز، پلنگ، گربهوحشی، روباه، کفتار، شغال، خرگوش، تشی و انواع پرندگان از این آبشخور استفاده کنند.

منطقه کوه هوا لامرد یکی از زیستگاه های منحصربفرد گونه کمیاب قوچ و میش لارستانی میباشد که سال گذشته نیز با مشارکت 158 حامی طبیعت طی پروژه ای یک آبشخور ساخته شده بود که در گزارش زیر قابل دسترسی است:

https://www.nazretabiat.ir/campaign/46/

 

منبع : آبان پرس

دیدگاه

میلاد پذیرفته

خدا رحمتش کنه

علی چکاوک

خدا رحمتش کنه با تشکر از زحمات شما

داود

خوب